POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

DIETETYK W WOLSKICH PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH

2017-08-11 17:11

Wola chce promować wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe, dlatego w tym roku szkolnym została podjęta współpraca z dietetykiem. W szkołach i przedszkolach układane są nowe jadłospisy, z których eliminowane są produkty zawierające konserwanty, barwniki i aromaty, odbywają się również zajęcia edukacyjne oraz szkolenia dla opiekunów i nauczycieli.

W wolskich przedszkolach i szkołach realizowanych jest wiele projektów związanych z promocją zdrowego trybu życia. W tym roku szkolnym Dzielnica Wola postanowiła podjąć współpracę z dietetykiem, którego zadaniem jest współpraca ze wszystkimi wolskimi przedszkolami i szkołami. – Chcemy aby dietetyk wspomagał nasze placówki oświatowe w zakresie edukacji dotyczącej zdrowego żywienia, komponowania menu, nowych przepisów oraz doboru zdrowych, wartościowych produktów spożywczych. Podejmując współpracę z dietetykiem, inwestujemy w zdrowie naszych dzieci – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Jednym z głównych zadań dietetyka jest edukacja - zarówno kadry pionu żywieniowego, jak i dzieci uczęszczających do placówek. Celem jest zmiana nawyków i przyzwyczajeń żywieniowych najmłodszych. – Chcemy uświadomić dzieciom, że to co jedzą wpływa na ich zdrowie fizyczne i samopoczucie. Innowacyjność tego projektu polega na rozwijaniu umiejętności i zdrowych nawyków żywieniowych w naszych dzieciach od najmłodszych lat, czyli od etapu przedszkolnego. Dzięki temu dzieci w późniejszym okresie dorastania będą dokonywały bardziej świadomych wyborów żywieniowych – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. W wolskich szkołach i przedszkolach eliminowane są produkty zawierające konserwanty, barwniki i sztuczne aromaty. Sukcesywnie wprowadzane są innowacyjne i zdrowe przepisy kulinarne. Organizowane są spotkania z pracownikami, rodzicami i dziećmi, podczas których poruszane są zagadnienia dotyczące zdrowego żywienia. Jedno z takich spotkań odbyło się m. in. w Przedszkolu nr. 136, przy ul. Dobiszewskiego 3a.

Pracownicy placówki zaprezentowali możliwości wykorzystywania pieca konwekcyjno-parowego w codziennym przygotowywaniu zdrowych i zbilansowanych posiłków dla dzieci. Odbyły się również zajęcia edukacyjne prowadzone przez dietetyka. Dzieci z Przedszkola nr 136 przygotowywały dla siebie i rodziców zdrową przekąskę z warzyw i owoców. – Nasi podopieczni samodzielnie przygotowują śniadania. Do wyboru mają różnego rodzaju zdrowe składniki, z których komponowane są posiłki. Taki sposób robienia śniadań uczy dzieci podejmowania samodzielnych wyborów kulinarnych i kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe – mówi Beata Postek, dyrektor Przedszkola nr 136 na Woli.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 445 049 013 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 2 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej