POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Dzieci i uczniowie z wolskich placówek sadzą rośliny kreując „zieloną przyszłość”

2023-10-24 14:49

Dzieci z wolskich przedszkoli i uczniowie wszystkich wolskich szkół podstawowych w ramach realizacji programu „Eko z Twoją Wolą” na przełomie września i października włączyli się w akcję sadzenia 1000 roślin tj. Berberysa Thunberga Atropurpurea, derenia jadalnego, tawuły japońskiej, pigwowca, głogu, jałowca pospolitego, ognika Soleil d’or, trzmieliny Fortune'a Coloratus, pęcherznicy kalinolistnej, porzeczki alpejskiej, irgi, tawliny jarzębolistnej i morwy białej.

 

Sadzonki roślin przedszkola i szkoły pozyskały z Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w ramach współpracy przy wydarzeniu „Łączy nas czysty las” organizowanym przez Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu m. st. Warszawy i Lasy Miejskie - Warszawa.

 

Celem realizowanej akcji było połączenie sił by zazielenić tereny należące do szkół
i przedszkoli, udział wolskich uczniów w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz promocja działań proekologicznych wśród młodych ludzi.

 

Przedszkolaki w ramach realizacji projektu "Eko z Twoja Wolą" rozwijały swoje pasje ogrodnicze i prowadziły jesienne prace w ogrodzie przedszkolnym. We wszystkich szkołach uczniowie z różnych klas pod opieką nauczycieli z dużym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy przystąpili do realizacji zadania. Tereny należące do szkół m.in. trawniki, ogródki zostały obsadzone otrzymanymi roślinami. Wszyscy z niecierpliwością czekają, aż wiosną nowo posadzone krzewy zazielenią się.

 

 Wszystkim działaniom podjętym przez wolskie przedszkola i szkoły w ramach tej akcji towarzyszyły wydarzenia i zajęcia edukacyjno – ekologiczne m.in. warsztaty plastyczne, quizy ekologiczne, składanie dobrych życzeń nowo posadzonym roślinom oraz Eko lekcje.

 

Inicjatywa ta przyczyniła się do poszerzenia odpowiedzialności wśród dzieci za naszą planetę oraz wpłynęła pozytywnie na kształtowanie przyszłego dorosłego człowieka dbającego o środowisko naturalne.

 

To wydarzenie pokazuje, że nawet małe kroki podejmowane przez młode pokolenie mogą mieć ogromy wpływ na przyszłość naszej planety. Wszystkie wolskie placówki udowodniły, że edukacja i zaangażowanie młodych ludzi w kwestie ekologiczne to klucz do lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

 

Źródło : https://wola.um.warszawa.pl/-/dzieci-i-uczniowie-z-wolskich-placowek-sadza-rosliny-kreujac-zielona-przyszlosc-

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 503 371 566 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 4 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej