POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz Migam

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

„Moją pasją jest sztuka – przygoda z projektowaniem” zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej nr 225 w ramach projektu pilotażowego – „Zajęcia na miarę”, finansowanego przez m.st. Warszawa

2019-08-08 10:22

 „Moją pasją jest sztuka – przygoda z projektowaniem”

zajęcia prowadzone w Szkole Podstawowej nr 225

w ramach projektu pilotażowego – „Zajęcia na miarę”,

finansowanego przez m.st. Warszawa

W ramach projektu „Zajęcia na miarę” w Szkole Podstawowej im. Józefa Gardeckiego nr 225 zostały przeprowadzone zajęcia „Moją pasją jest sztuka – przygoda z projektowaniem”. Zajęcia były skierowane do uczniów klas czwartych, pasjonujących się sztuką, a ich celem było między innymi wprowadzenie w proces projektowania – szeroko pojętego wzornictwa, zapoznanie z możliwościami jakie dają nowe technologie druku oraz poznanie wybranych narzędzi programu graficznego Adobe Photoshop. Zajęcia trwały od marca do czerwca 2019 roku pod kierunkiem p. Katarzyny Dunajewskiej.
Podczas zajęć dzieci miały możliwość pracować różnorodnymi technikami artystycznymi, takimi jak: malarstwo na tkaninie, akwarela, gwasz, tempera, pastel, węgiel, tusz, rysunek ołówkiem.
Najlepsze prace zostały zeskanowane i poddane drobnej obróbce w programie graficznym czyli przygotowane do druku. Zapisane w odpowiednim formacie pliki zostały wysłane do firm specjalizujących się w wydrukach wzorów na różnorodnych produktach takich jak torby, kubki i poduszki. Część rysunków została oprawiona w drewniane ramki, aby dopełniać aranżację wnętrza uczestników zajęć. Uzyskane efekty – przedmioty użytku codziennego można było podziwiać na wystawie która odbyła się w szkole.
Młodzi projektanci jak i uczestnicy wystawy mieli możliwość przekonać się, że projekty oraz prace które często chowane są do teczek na wieczne zapomnienie mogą powędrować dalszą drogą, towarzyszyć i cieszyć na co dzień jako wzór na poduszce, kubku czy torbie. Zajęcia pokazały dzieciom, jakie mają możliwości w wykorzystaniu swoich uzdolnień artystycznych kierując się w wyborze wymarzonego zawodu.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 364 186 243 zł | Etaty 3.455 | Uczniowie 25.356 | Placówki 68 | 1.051 oddziałów w tym 15 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 22 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej