POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Nadanie imienia Władysława Bartoszewskiego wolskiemu liceum coraz bliżej

2022-06-23 14:53

Zbliżenie na czerwoną tablicę z napisem 161 Liceum Ogólnokształcącego

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Wola, radni poparli wniosek społeczności szkolnej, by liceum przy Smoczej 19 nadać imię Władysława Bartoszewskiego. Teraz swoje zdanie muszą wyrazić Radni Warszawy.
  •    

- Społeczność 161 liceum chce by szkoła nosiła imię Władysława Bartoszewskiego  

- Radni Dzielnicy Wola poparli inicjatywę specjalną uchwałą

- Teraz nadanie imienia głosować będą Radni Warszawy

- Zdaniem Radnych Woli, wybór patrona to jasny sygnał jakich wartości ma uczyć szkoła przy Smoczej  

 

161 Liceum Ogólnokształcące to młoda szkoła, w której ławkach pierwsi uczniowie zasiedli dopiero 4 lata temu. Dziś uczy się w nim prawie 400 licealistów w 14 klasach. Teraz społeczność szkoły, która dzieli budynek przy Smoczej 19 z podstawówką nr 389, zwróciła się do Rady Dzielnicy Wola z inicjatywą, by nadać szkole imię Władysława Bartoszewskiego. Zasiadający w niej radni poparli inicjatywę Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

 

Nadanie szkole imienia Władysława Bartoszewskiego to nie tylko honor dla szkoły i upamiętnienie wielkiego Polaka - mówi Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola. - To także jasny sygnał, że szkoła chce sprzeciwiać się rasizmowi i dyskryminacji, a jednocześnie promować równość, wolność, tolerancję patriotyzm i solidarność - dodaje Statkiewicz.

 

Wykonanie uchwały zgodnie z kompetencjami powierzono Burmistrzowi Woli.

 

Teraz zwrócimy się o nadanie imienia Władysława Bartoszewskiego do Radnych Warszawy - tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  

 

161 Liceum Ogólnokształcące, które wkrótce nosić będzie imię Władysława Bartoszewskiego, wraz ze Szkołą Podstawową nr 389 im. Stefana Starzyńskiego tworzy Zespół Szkół nr. 127. Placówki mieszczą się w budynku z lat 60 ubiegłego wieku przy ulicy Smoczej 19.

 

Mąż stanu, żołnierz AK, powstaniec warszawski i opozycjonista, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, orędownik dialogu i porozumienia, Honorowy Obywatel Warszawy, to tylko niektóre tytuły, którymi można opisać Władysława Bartoszewskiego, przyjaciela każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie i wyznanie. Zawsze pozostawał wierny swojemu mottu: “Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”

 

Rada Warszawy ustanowiła rok 2022 Rokiem Władysława Bartoszewskiego. W tym roku przypada setna rocznica urodzin profesora, a także siódma rocznica jego śmierci.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 426 823 830 zł | Etaty 3640 | Uczniowie 27104 | Placówki 69 | 1104 oddziały w tym 22 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 12 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej