POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 132 rozpoczęta!

2023-12-05 08:26

Wykonawca rozpoczął rozbudowę szkoły im. Sándora Petőfiego mieszczącej się przy ul. Grabowskiej 1. Po jej zakończeniu zwiększy się powierzchnia edukacyjna placówki, co znacznie poprawi komfort wszystkich przebywających na jej terenie.

 

  • Plan prac zakłada wybudowanie nowego, jednokondygnacyjnego segmentu szkoły o powierzchni 362 mkw oraz remont istniejących pomieszczeń przylegających do nowo powstającej części,   
  • W nowym budynku znajdą się 3 sale lekcyjne, szatnie, toalety, magazynek oraz pomieszczenie do zajęć indywidualnych,   
  • Koszt inwestycji to 3.489.018,00 zł brutto,  
  • Wykonawca podpisał umowę z dzielnicą 31 października i ma rok na jej realizację.

 
Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sándora Petőfiego wymagała pilnej rozbudowy, bo od lat mierzy się z przepełnieniem. W tym roku placówka funkcjonuje w systemie dwuzmianowym i w 25 oddziałach uczy się aż 615 dzieci.

To bardzo dużo, a miejsca brakuje. Mam nadzieję, że rozpoczęta właśnie rozbudowa chociaż trochę ulży uczniom oraz kadrze – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Podpisaliśmy umowę wartą blisko 3,5 mln zł, a wykonawca rozpoczął pierwsze prace. Zgodnie z harmonogramem dzieci będą mogły korzystać z nowego budynku już na początku listopada przyszłego roku – dodaje.

Inwestycja podzielona jest na dwie części. Główna to wybudowanie nowego, parterowego budynku o powierzchni 362 mkw, w którym znajdą się 3 pełnowymiarowe sale lekcyjne na 25 dzieci każda, szatnie, toalety, pomieszczenia dydaktyczne oraz magazynowe. Druga zakłada remont i przystosowanie istniejących pomieszczeń w miejscu, gdzie stary budynek połączy się z nowo powstającym. Warto podkreślić, że nowy obiekt będzie pozbawiony barier architektonicznych i całkowicie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Rozbudowa ruszyła już pełną parą, a obecnie trwają prace ziemne polegające   przygotowaniu wykopów pod fundamenty, montażu instalacji kanalizacyjnej i zabezpieczeniu zieleni – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza Woli.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku gotowe będą fundamenty, izolacje oraz wewnętrzne instalacje sanitarne. A jeżeli pogoda będzie łaskawa, to jeszcze w tym roku rozpocznie się murowanie ścian budynku. Jesteśmy dobrej myśli – cieszy się Krystian Wilk, Radny Dzielnicy Wola

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 445 049 013 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 2 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej