POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz Migam

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Warto wybrać wolską „zerówkę”

2020-01-23 14:54

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych – to tylko niektóre bonusy czekające na dzieci w wolskich „zerówkach”.  Od 1 września 2020 r. we wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy będą funkcjonowały oddziały przedszkolne.

 

Dzielnica Wola przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w „zerówkach” –  W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Oczywiście wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza Woli.

 

Tegoroczna dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

 • 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”;
 • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej;
 • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”;
 • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy;
 • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej, wyjścia do kina, teatru lub muzeum;
 • Każde dziecko w okresie zimowym skorzysta z programu dożywiania „Zdrowa kanapka”;
 • Wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.

 

Wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

 

O tym jak funkcjonują wolskie oddziały przedszkolne rodzice będą mogli się przekonać podczas dni otwartych w szkołach podstawowych, które potrwają od 5 do 7 lutego w godz. 8.00 – 13.00 – Rodzice będą mogli wraz ze swoimi dziećmi odwiedzić wybraną szkołę, zobaczyć jak wyglądają sale dla najmłodszych oraz uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych czy szkolnej świetlicy – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska. – Ponadto rodzice będą mieli możliwość zapoznać się z jadłospisami szkolnych stołówek oraz porozmawiać z wychowawcami oraz dyrektorem szkoły – dodaje.

 

Szkoły podstawowe zapraszają również rodziców w godzinach popołudniowych na dodatkowe spotkania (szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej).

 

Harmonogram dodatkowych spotkań w szkołach podstawowych

 

Terminy spotkań w przedszkolach _ 6 latki

 

Dzielnica oferuje również możliwość wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Konsultacje prowadzą specjaliści z Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2. Porady psychologów, pedagogów i logopedów dla dzieci z rejonu działania poradni odbywają się w soboty w godzinach 9.00 – 13.00.

 

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1
Ul. Zawiszy 13, tel. 22 631 08 23

 • 8 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
 • 29 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda

 

Poradnia  Psychologiczno–Pedagogiczna nr 2
Ul. Ks. Janusza 45/47, tel. 22 836 70 88

 • 25 stycznia 2020 r.  – psycholog, pedagog, logopeda
 • 1 lutego 2020 r. –     psycholog, pedagog, logopeda

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 364 186 243 zł | Etaty 3.455 | Uczniowie 25.356 | Placówki 68 | 1.051 oddziałów w tym 15 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 22 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej