POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R   W   K          Czcionka   A     +A     A++

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Wola zapewni kolejne 150 miejsc dla przedszkolaków

2021-06-15 12:46

Przy Wolskiej 79 rozpoczął się montaż przedszkola, które w całości powstanie z “klocków” wyprodukowanych wcześniej poza placem budowy. Dzięki temu, budowa zakończy się już w listopadzie. 

 

Na początku tygodnia, na placu budowy przy ul. Wolskiej zaparkował olbrzymi ośmioosiowy dźwig, zdolny podnieść za jednym razem ciężar równy 200 samochodom osobowym. Nie będzie on jednak hurtowo przenosić źle zaparkowanych pojazdów z wolskich podwórek, a pracować przy rozbudowie przedszkola. – W poniedziałek wieczorem na placu budowy rozpoczął się montaż przedszkola, którego budowa zakończy się w listopadzie – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.  – Wszystko dzięki nowatorskim rozwiązaniom polegającym na wykorzystaniu modułów, które jak klocki, wyprodukowano wcześniej w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim – dodaje burmistrz. Gotowe segmenty przedszkola, które budowane były w hali produkcyjnej poza placem budowy dostarczane są na miejsce nocami, wielkogabarytowe transporty nie mogą się bowiem poruszać się w normalnym ruchu ulicznym. W ciągu nocy postawiono 7 modułów, a ostatecznie do 15 czerwca ma zostać zainstalowanych łącznie 37 sztuk takich gotowych elementów budynku.

 

W miejscu docelowym, w którym już niedługo znajdzie się miejsce dla 150 przedszkolaków, zostaną przeprowadzone jedynie prace polegające na łączeniu elewacji i ścian oraz wykonaniu niezbędnych prac wykończeniowych. – Technologia ta umożliwia ograniczenie prac budowlanych i wykończeniowych na miejscu budowy, jest niezależna od warunków pogodowych, skraca czas inwestycji redukując do minimum proces montażu, poziom hałasu budowlanego oraz emisję pyłów, co jest szczególnie ważne dla okolicznych mieszkańców i podopiecznych wciąż działającego przy budowie przedszkola – informuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrz Woli. Dzięki temu będzie ono mogło codziennie działać, praktycznie bez żadnych komplikacji – dodaje zastępca burmistrza.

 

W nowym obiekcie, który zajmie powierzchnię 1425 m2, znajdą się 3 sale zajęć dla najmłodszych dzieci, kolejne 3 sale zajęć dla starszaków oraz zaplecze kuchenne, pozwalające na wydawanie śniadań, obiadów i podwieczorków, a także duża sala gimnastyczno-rytmiczna. Przewidziano w nim również gabinety dla logopedy, metodologa oraz psychologa wraz z niezbędnym zapleczem sanitarnym i socjalnym. Jednocześnie powstanie nowy plac zabaw, a stary zostanie doposażony w zabawki dla najmłodszych jak i dla starszych dzieci wraz z wykonaniem bezpiecznej nawierzchni.  W przedszkolu dziećmi będzie zajmowało się 35 osób personelu dydaktycznego i pomocniczego.

 

Przedszkole nr 74 „Przy Zielonym Wzgórzu”, znajdujące się przy ul. Wolskiej 79, zostanie rozbudowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” za kwotę 9 478 000,00 zł. Wykonawcą prac jest firma Climatic Sp. z o.o. Sp. k

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 335 188 207 zł | Etaty 3.366 | Uczniowie 24.501 | Placówki 68 | 1.018 oddziałów w tym 9 oddziałów kursów kwalifikacyjnych | 28 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej