POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Wolska Kuźnia Talentów w Szkole Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi

2023-05-29 09:44

W Szkole Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawa od kilku już lat realizowane są zajęcia w ramach Wolskiej Kuźni Talentów. Uzdolnieni uczniowie klas V i VI z wolskich szkół podstawowych uczestniczą w bezpłatnych zajęciach rozwijających zdolności i umiejętności z zakresu matematyki, chemii i fizyki.

 

Z uwagi na duże zainteresowanie od roku szkolnego 2023/2024 planowane jest poszerzenie zajęć o zajęcia z programowania. Młodzież pod czujnym okiem nauczycieli pasjonatów w sposób niezwykle przystępny poznaje zagadnienia z zakresu nauk ścisłych. Przed rozpoczęciem nauki chemii i fizyki uczniowie mają szansę poznać te dziedziny poprzez doświadczenia i zabawę, a co za tym idzie polubić nowe przedmioty szkolne. Pasja i zaangażowanie łączy obie strony procesu, co przynosi wyjątkowe efekty.

 

Uczniowie poznają ciekawe triki przydatne w rozwiązywaniu zadań oraz szukają rozwiązań nowych problemów. Zostają magikami tworzącymi zaczarowany ogród chemiczny. Stawiają czoła wyzwaniom, które stawiają przed nimi wskaźniki kwasowo-zasadowe. Fenoloftaleina okazuje się być straszna, tylko z nazwy!  Sprawdzają  działanie żrącego perhydrolu uzyskując nowatorską, kolorową pianę. Często z niecierpliwością wyczekują kolejnych zajęć z Kuźni, gdyż czeka na  nich np. płonący ziemniak.

 

Uczniowie  nie muszą potrafić rozwiązać każdego zadania samemu. Wspólnymi siłami można osiągnąć dużo więcej dociekając, doświadczając i myśląc kreatywnie. Do prowadzenia zajęć wykorzystywane są autorskie zadania, nowatorskie pomoce dydaktyczne oraz materiały doświadczalne. 

 

Wartością dodaną projektu jest integracja uczniów o podobnych zainteresowaniach z różnych środowisk szkolnych.

 

Zajęcia z poszczególnych przedmiotów odbywają się raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych a zapisać się można w szkole macierzystej we wrześniu każdego roku.      

                              

Nauka nie musi być nudna, wystarczy ją poczuć.

 

Zapraszamy rozwiń z nami skrzydła.

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 445 049 013 zł | Etaty 3678 | Uczniowie 27517 | Placówki 69 | 1128 oddziały w tym 23 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 2 projekty realizowane ze środków Unii Europejskiej