POSIADAMY CERTYFIKAT SYSTEMU ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W OPARCIU O WYMAGANIA NORMY EN ISO 9001:2015

R  W  K   Czcionka   A  +A  A++  Tumacz jzyka migowego

Slider 4 DBFO Wola 1
Slider 8 DBFO Wola 5
Slider 6 DBFO Wola 3
Slider 10 DBFO Wola 7
Slider 9 DBFO Wola 6
Slider 11 DBFO Wola 8
Slider 7 DBFO Wola 4

Wybieram zawód z własnej WOLI– IX Edycja Miasteczka Zawodów

2017-08-04 17:34

24 marca 2017 roku w godzinach 10.00 – 14.00 w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie, przy ul. Księcia Janusza 45/47 odbędzie się coroczna impreza - Wolskie Miasteczko Zawodów. Już po raz dziewiąty wolskie szkoły, kształcące w ponad 30 zawodach, zaprezentują ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów, ich rodziców i wszystkich zainteresowanych. Urząd Dzielnicy Wola oraz dyrektorzy szkół zawodowych zapraszają przede wszystkim, uczniów klas trzecich gimnazjów, stojących przed wyborem swojej drogi zawodowej. Na targach uczniowie i nauczyciele wolskich szkół zawodowych zachęcą gimnazjalistów do udziału w przygotowanych zajęciach warsztatowych, przybliżających kształcone umiejętności zawodowe, opowiedzą zaproszonym gościom o warunkach nauki w swoich szkołach, wyeksponują najbardziej charakterystyczne elementy związane z reprezentowanymi zawodami.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Młodzież o uzdolnieniach artystycznych zainteresuje się na pewno zawodem technika architektury krajobrazu czy fotografa. Osoby wiążące swoją przyszłość z zawodami technicznymi albo planujące studia na kierunkach technicznych wybiorą być może zawód technika informatyka, elektronika lub technika budownictwa, czy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pasjonaci motoryzacji będą mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w zawodzie technika lub mechanika pojazdów samochodowych. Wielu uczniom mogą wydać się atrakcyjne zawody związane z obsługą turystyczną, organizacją reklamy, hotelarstwem, usługami gastronomicznymi. Ciekawymi propozycjami będą też oferty szkół kształcących techników ekonomistów lub techników ortopedów.

W trakcie imprezy szkoły będą prezentować także nowe zawody, których kształcenie rozpocznie się od 1 września 2017 r. zarówno w branżowych szkołach I stopnia (blacharz samochodowy, lakiernik, sprzedawca) jak i technikach (mechatronik, technik fotografii i multimediów, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik inżynierii sanitarnej). Jednym z punktów programu będzie konkurs wiedzy o zawodach zakończony wręczeniem atrakcyjnych nagród. A wszystko to w ciekawej scenerii z niepowtarzalną dekoracją i oprawą muzyczną.

W targach uczestniczyć będą doradcy zawodowi, którzy służyć będą profesjonalną poradą odnośnie kształcenia zawodowego, uzupełniania czy zmiany kwalifikacji oraz perspektyw zatrudnienia na rynku pracy. Drodzy Gimnazjaliści! Stoicie przed ważnym wyborem. Podejmijcie decyzję świadomie. Korzystajcie z informacji, porad i opinii specjalistów. Aktywnie budujcie swoją przyszłość. Niech wsparciem dla Was będzie IX Wolskie Miasteczko Zawodów, na które serdecznie zapraszamy!

wróć

 Partnerzy 4Partnerzy 5Partnerzy 6 Partnerzy 7Partnerzy 8

Oświata na Woli w liczbach :

Budżet 406 026 354 zł | Etaty 3640 | Uczniowie 27104 | Placówki 69 | 1104 oddziały w tym 22 oddziały kursów kwalifikacyjnych | 10 projektów realizowanych ze środków Unii Europejskiej